AnasayfaAnasayfa  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
ACCIO WIDGET!        
Yönetim
Puanlar
Enler
Pano

Paylaş | 

V. Sınıflar I. Ders

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Andréia Dorine
Profesör
 Profesör

RÜTBE : TILSIM & RAVENCLAW BİNA SORUMLUSU
Patronus : lama.
Karakter Yaşı : otuz altı.
Uyruk : ingiliz.
Gerçek İsim : miray.

MesajKonu: V. Sınıflar I. Ders   Cuma Ağus. 10, 2012 12:54 am

Yıpranmış sayfalar.
    Güneşin ilk ışıklarının helezon misali parıldadığı sınıfta, uykusuzluğun bıraktığı izlerin ardına gizlenmiş saf güzelliğiyle sert bir sandalyede oturuyordu Andréia. Kucağında duran eski kitaba eğilmiş, yeşil gözleriyle kitabı delmeye çalışırcasına bir konsantre ile okuyordu kitabı. Her sayfa çevirişle yayılan nahoş rutubet kokusu, kitabın ömrünün ne denli eski olduğunu kanıtlıyordu. Dakikalar art arda dizildi. Kadındaki konsantrasyon bütün ortama yayılmış gibiydi, sınıf ciddiyet kokuyordu. Yer yer güvelere yem olmuş sayfaların çevriliş sesi dışında bütünleşmiş bir sessizlik hakimdi sınıfa. İlk defa kıpırdandı. Sessizliğini yaran ayak sesleri, dudaklarından bir öfke nidasının salınmasına neden oldu. Saate kaydı yeşil gözler. Dersin başlamasına dakikalar kalmış olduğu gerçeği, bütün huzurunu kırbaçlayıp geriye öfke bırakıp yavaş yavaş kayboldu. Tüm gecesini ayırdığı kitabı, isteksizlik belirtilerini yüklenerek çekmeceye koydu, kapattı.

Uykunun hala galip geldiği bedenler, bir bir doluştular sınıfa. Esnemelerin ardında duyulan neşeli sesler, Andréia’nın umduğu sessizliği imkansızlaştıran konuşmalar kulağına bir bir geldiğinde, varlığını belli etmek istercesine kıpırdandı. Başta onu görmemiş öğrenciler, itaatkar bir tavıra bürünüp sessizlikle sarmalandılar. Bir gong sesi yankılandı taş duvarlarda. Oturduğu yerden kalktı, saatlerce oturmanın verdiği o uyuşma hissi bütün bedenini gıdıklarken. “SBD yılınızdasınız. Geleceğinizi belirlemek için atacağınız ilk adım. Unutmayın, başlangıcınız sonunuzu belirleyecek. Bu yüzden şimdiye kadarki gibi çalışmadan sınıfı geçme umuduna kapılmayın. SBD’ler beş yıllık çalışmadan elde ettiğiniz tohum olacak, bu yüzden iyi hazırlanmanız gerekiyor.” Sessiz sınıfta yankılandı sesi. Gerginlik tüm ortama yayıldı. Her birinin gözlerine yansımış tedirginlik, heyecan, korku ifadeleri Andréia’ya kendi öğrenciliğini anımsatıyordu. Karşısındakileri anlayabilme algısı baş gösterince, istediği huzurlu ortamı bıraktı Andréia. Hüzünle bakan çocuklara, dudaklarına yapışan kederli bir gülümseme ile karşılık verdi. ”Çalıştığınız sürece yapamayacağınız hiçbir şey yok ve önünüzde aylar var. Bu dersimizi SBD’de beklemeniz gereken bir büyüye ayırıyorum. Accio. Uzak bir yerdeki cismi çağırmanıza yarar. Şimdi hep birlikte tekrar edin…” Sınıftan yükselen accio sesi taş duvarlarda yankılandı. Büyüyü haykırışlar, uyumsuz tona bürünüp kulak tırmalamaya başladığında elini kaldırdı Andréia, yeterli olduğunu belirtmek için.

”Hepiniz sıralarınızdan kalkın.” Sıra gıcırtılarıyla doldu sınıf. Öğrencilerin hepsini ayakta gördüğü an bir kere daha konuştu Andréia. “Büyüyü uygulayarak sınıfın içindeki benim belirlediğim nesneleri çağırmanızı istiyorum. Kolay bir büyü değil, bu yüzden ilk seferlerde başaramamanız moralinizi bozmasın.” Dakikalardır gezindiği sınıfı ardında bırakarak ahşap masasının yolunu tuttu. Masasının dörtte üçünü kaplayan kocaman bir kutuyu, asasının tek bir hareketiyle ters çevirdi ve kutudan çıkan Çikolatalı Kurbağalar bütün masaya yayıldı. ”İlk etapta çikolatalı kurbağaları çağırmanızı istiyorum, bunu yapabilenler daha büyük şeylere terfi edecek. Şimdi, bilek hareketimi iyice izleyin…” Tüm dikkatlerin üstünde toplandığını hissettiği zaman güçlü sesiyle konuştu, ilerideki bir kitabı düşünerek. ”Accio kitap. Kütüphaneden gözüne kestirdiği sararmış kitap havayı bıçak misali yararak, hızla eline kondu. Üzerine toplanan gözlerde anlama nidaları görmeye başladığında, başlama komutunu verdi öğrencilere.

Dakikalar geçti, ortalık uçuşan çikolata kurbağalarla doldu. Kimileri önüne gelen kurbağayı yeme derdine düşmüştü, kimileriyle ekstra not için daha fazla kurbağa çağırmaya çalışıyordu. Kilolu bir çocuğun, masanın başına gidip açlık dürtülerine engel olamadan bulduğu her kurbağayı yiyişini de gördükten sonra, sıradaki adıma geçmenin en mantıklısı olduğuna karar verdi. ”Bu kadar kurbağa yeterli. Şimdi kurbağa çağırmayı başaranlar, ilerideki kitaplıktan herhangi bir kitaba odaklansın ve onu çağırsın. Kitaplar, o çikolatalardan çok daha ağır olduğu için büyü aynı derecede zorlaşacaktır.” Mükemmeli beklemeyen Andréia suratına anlayışlı bir tebessüm yerleştirdi. Kitapların ağırlığı –özellikle Andréia’nın binlerce sayfalık kitaplardan oluşan kütüphanesi düşünülünce- büyüyü oldukça zorlayacaktı, dersin sonunda beş kişinin masasında bile kitap görse bununla gurur duyabilirdi.

Geri kalan dakikalar boyu sınıfta gezindi Andréia. Asasını yanlış tutanlara doğrusunu gösterdi, sözleri karıştırıp cüppesini ateşe veren bir kızı sakinleştirdi, beceremediği için sinir krizi geçirmek üzere olduğu her halinden belli olan bir oğlanı sakinleştirdi. Kitaplığından fırlayıp öğrencilere doğru giden çok sayıda kitabın altında ezilmemek için sınıfta sek sek misali zıplamaya başladı öğrenciler. Andréia, bir yandan kitaplardan kaçıyordu, bir yandan öğrencilerle ilgileniyordu. Suratına yerleşen tebessümün hiç solmaması, yaptığı işten ne kadar keyif aldığının en büyük kanıtıydı. Güneş iyice yerleşti gökyüzüne, zaman su misali akıp gitmişti. Gong sesi kulaklarda yankısını bırakırken, sınıfın geneli halinden memnun görünüyordu. ”Hepiniz harikaydınız, bunun zor bir büyü olduğunu unutmayın, bir dahaki dersime hepinizin yapabilmesini istiyorum, bol bol çalışın. Çıkabilirsiniz. Boşalan sınıfın bıraktığı sessizliği dinledi Andréia, saatler önce sessizliği dilese de, o an dersi başa sarabilmeyi nasıl da istiyordu.

Rp Out

Rp zamanı: Bahar sıcağının yakıcı güneşiyle kavrulan bir Pazartesi günü, ilk iki saat.

- Rp'de ders anını size bıraktım, ne kadar başarılı olduğunuz puanlamada etkili olmayacağı için istediğiniz şekilde yazabilirsiniz rp'nizi. İster ilk denemede başarın, ister kitabı çağırmaya niyetlenmişken çöp kovası gelsin size. Hayal gücünüze bırakıyorum.

____________________________________________________________________________________________________

V. Sınıflar I. Ders
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Simli Resim Yapımı