AnasayfaAnasayfa  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
ACCIO WIDGET!        
Yönetim
Puanlar
Enler
Pano

Paylaş | 

Gamzedeyim deva bulmam, garibim bir yuva bulmam

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Asana Qinghai
Rütbe Almamış Üye
Rütbe Almamış Üye

RÜTBE :
Gerçek İsim : -

MesajKonu: Gamzedeyim deva bulmam, garibim bir yuva bulmam   Çarş. Tem. 11, 2012 12:37 pm

Bir Hufflepuff öğrencisi herkes tarafından içilen bir kokteylin içine çok özlü iksir karıştırdığında, ortak salon birbirine girer. Ancak iksire okuldan rastgele bulunan kıllar eklendiğinden, herkes farklı kişilere dönüşür.
Asana Qinghai
Rütbe Almamış Üye
Rütbe Almamış Üye

RÜTBE :
Gerçek İsim : -

MesajKonu: Geri: Gamzedeyim deva bulmam, garibim bir yuva bulmam   C.tesi Tem. 14, 2012 7:56 pm

Günlerden Cuma'ydı, bir kış akşamıydı. Muggle'lar teknolojik sobalarıyla, klimalarıyla ne güzel, temiz temiz ısınırken büyülü kan taşıma şansına erişmiş olan kesim şöminenin geniz yakıcı isine maruz kalıyorlardı. Bu geniz yakıcı is de zaten boğazı kötü olan Asana'nın durup durup öksürmesine neden oluyordu. Suratı asık haldeydi her zamanki neşeli hallerinin aksine. Herkes neşeyle oyunlar oynayıp, sohbetler ediyordu. Bu Hufflepuff camiası kadar çenesi düşük olan tek bina Gryffindor olabilirdi. Tabi bir Ravenclawlıya soracağınız bir soru ya da iddia edeceğiniz bir tek şey, onların kocaman ağızlarını, içinden dolu kendini beğenmiş, bilmiş sözler fırlamak kaydıyla, sonuna kadar açıyordu. Slyherin'ler de kendi egolarını tatmin etmek için laf sokmak ya da kendini övmek dışında pek konuşmadıklarından, adları doğal olarak ''sinsi'' idi. Ortak salonda olup bitene dönersek, bu çeneleri binadaşlarının Asana'yı resmen öldürüyordu. Zaten kazan gibi olan kafası, bu çınlamalarla daha da beter oluyordu. Onu en çok da etrafındakilerin ''iyi niyeti'' delirtiyordu. Tamam, normal zamanda çok da güzel oluyordu ama şu anda istediği tamamen ve tamamen sessizlikti. Sonuçta üzerine battaniye çekmiş, elinde bir adet ''okuduğu'' kitap, koltuğa iyice gömülmüştü. Tabi aksi şeytan, kızın kitap okumaktan zerre kadar hoşlanmadığını bilen çok fazla kişi vardı. Ve gel gelelim Asana'nın moral bozukluğunun sebebi neydi dersiniz?

Daha bu sabah Florian'da gördüğü Ashwinder yumurtalarını, çantasını ortalıkta bırakmasını fırsat bilerek, aşırmaya çalışırken yere düşürüp kıran Asana, yediği halt ortaya çıkmasın diye ortalığı ''aklapakla'' ile temizlerken, hemen yakında duran dolabın tepesindeki sülük dolu kavanozu düşürüp, kafasına yemişti. Bugün talihsizliklerle dolu bir gündü ve narin yüzünde halen sülüklerin bıraktığı mide bulandırıcı kırmızı izler duruyordu. Moralinin bozuk olmasının tek nedeni bu değildi. Florian'ın ortak salonda çantasını unuttuğunu hatırlayıp dönmesiyle kızcağıza çemkirmesi ve asa çekmesi bir olmuştu. Asana ona karşı durmakla mı, yoksa sülüklerden temizlenmekle mi uğraşacağını bilememişti. Fakat bir şekilde, çocuk beceriksiz çıkmıştı ve garip bir dolu tesadüfler zinciri sonunda kendini asası fırlamış, yerde oturuyor bularak pes etmişti. Asana'nın bu komik zaferini görenler elbette kendilerini tutamamış, çocuğu daha da çileden çıkartmışlardı. İksir dersinde çok iyi olduğu bilinen ve binanın Ravenclaw'a yakını olan bu çocuk öfkeden öyle bir kudurmuştu ki hepsine bunu ödeteceğini, ama şimdi onlarla uğraşamayacağını söylererek toparlanmış, gitmişti buradan. Elbette kimsenin, başta Asana'nın onu salladığı yoktu. Asana'nın o an sülüklerden kurtulmak gibi bir derdi vardı ve kimseye çaktırmadan, kendine aitmiş gibi tavırlarla iksir malzemeleri aşırdığı çanta da artık alınıp götürülmüştü. Biraz moralini yükseltmek için safitirik Nikola'yı ve bu konuda ondan geri kalmayan May'i aramıştı ama biri şu korkunç ama sempatiklik açısından diğer binadaşlarına bin basan Gaby'le uğraşıyordu, diğeri de kim bilir nerelerde başını derde sokmuştu. Haliyle başarısızlığının getirdiği moral bozukluğuyla ve izlerle kalmıştı.

Şimdi ortak salonda hemen herkes bir aradaydı. Ortada duran meyve kokteylini fark ettiğinde gözleri parladı Asana'nın. Sabahki olayları çoktan aklından çıkartmıştı. Sırıtarak yerinden kalktı ve uzun, düz saçlarını sallaya sallaya sürahinin durduğu masaya doğru yürüdü. Güzel görünümlü, ortaçağ yapımı metal kadehlerden birine doldurdu içeceği. Sonra eski yerine dönmek için arkasını döndüğünde yerinin çoktan kapıldığını fark etti. Ve dahası, içecekten bir bardak da kendisi almak isteyenler olduğundan yana çekilmek zorunda kalmıştı. Başka bir yer aradı etrafta bu yüzden. Nikola'yı bir görse, kandırıp yerine kendi oturabilirdi aslında. Meyve kokteylini yudumlayarak gezinmeye başladı bunun üzerine. İs kokusunun etkisini yumuşatmıştı bu serin kokteyl. Tuhaf bir tat daha vardı ama sıvının içinde bulunan bir kaç ağır baharat yüzünden bu tanıdık tadı pek olarak çıkartamıyordu. Her şeye rağmen lezzetliymiş, diye düşündü. Biraz susamıştı, bu nedenle neredeyse bir dikişte meyva suyunu içti. Ve işte olan o an olmaya başladı. Midesine yayılan sancılarla neye uğradığını şaşırdı. Tiksinmişti içtiği şeyden. Kusma hissi yayıldı birden, iki büklüm oldu karnını tutarak. Etrafa baktığında diğerlerinin de aynı durumda olduğunu fark etti. Ortak salon, resmen tuzağa düşmüştü. Ancak bu zehir olmasa gerekti. Daha önce de çok özlü iksir kullanmıştı sonuçta. Ve gördüğü manzaranın devamı, herkesin yavaş yavaş değişmeye, uzamaya, kısalmaya, şişmanlamaya, zayıflamaya ve benzeri bir dolu şekil değişikliklerine uğramaya başlaması, bu işin cidden düşündüğü gibi olduğunu fark ettirdi. Ellerine baktı, kendine giderek yabancılaşan, değişen ellerine. Bulantı ve değişim tamamlandığında bir ayna bulmak için koşturmaya başladı. Kendi gibi durumu idrak edenler de aynısını yapmaya başlamıştı. ''Hay, lanet! Kim, kim şimdi?'' Çıkan sesle şok oldu. Boğmacaya mı yakalanmıştı, ne olmuştu?

____________________________________________________________________________________________________
Burnell Brianth
Hufflepuff
Hufflepuff

I kissed a girl and i liked it, the taste of her cherry chapstick.

RÜTBE : VI. SINIF
Özel Yeteneği : -
Karakter Yaşı : on altı ama bazı konularda çok tecrübeliyim.
Gerçek İsim : burn.
Lakap : bambiş.

MesajKonu: Geri: Gamzedeyim deva bulmam, garibim bir yuva bulmam   Ptsi Ağus. 13, 2012 6:49 pm

Kızlar, kızlar, kızlar. Tanrı bütün sevgisini konuşturup, tek gecelik kızlarla doldurmuştu Hufflepuff Ortak Salonunu! Suratlarından eksilmeyen gülüşleri ve canayakınlıklarıyla, küçük Burn’e biraz duygu sömürüsü yapıyor olsalar da, radarımdan uzak tutmuyordum hiçbirini. Her yerde çığlık çığlığa bağırıp, en güzel anılarını anlatarak eğlenen, kahkahalarla Ortak Salonu deviren kızların varlığı zihnimden bir bir içeri süzülüyordu. Bambik kardeşlerimden hiçbiri ortalarda yoktu. Hogwarts’ta olabilecek en normal Cuma gecesini yaşıyordum tek başıma. Eğer okul dışında olsaydık, Cuma günü, iki günlük tatili başlatan mübarek gün, dillere destan partilerde içip içip kızları yatağa atmakla son bulurdu. Hogwarts’ın sıkıcı atmosferinde, kuralların karşısında pek de mümkün olmayan ‘Cuma Gecesi’ kavramı, Ortak Salona getirilen sıkıcı içeceklerin, alkolsüzlüğün başa vurduğu ağrı ve süpürge dolabına çekilmeyi kabul etmeyen kızların somurtkanlıklarıyla alt üst olmuştu. Yine de kötü günün karı adı altında götürebileceğim bir kızı arayan gözlerim, benden epey uzakta sevimli arkadaşlarıyla kıkırdayan Cajsa’ya takıldı. Cajsa, Hogwarts’taki bütün kızlara inat edercesine farklıydı. Benim her türlü saçma fantezimi dinleyebilecek belki de tek kızdı. Bana kız öneren bir kız! Dünyada başka ne isterdim ki? Onun yanına gitmeye hamle etmiştim ki, takıldığı kızların hepsini önceden hallettiğimi görünce sıkkınlıkla oturdum, yarı kalktığım yumuşak koltuğumdan. O anda adının Asana olduğuna neredeyse emin olduğum, Asya kızlarını bana sevdirmeye neden olan, kocaman göğüsleri her zaman akılımı alan kız, kocaman bir içki fıçısına doğru yürüdü. Meyve kokteyli olduğuna adım gibi emindim. Yine de içkinin varlığını sezip ayaklanan binadaş cancişlerime katılma arzusunu bastıramadım. Belki gizlice alkol koyardım içine, kafayı çekip benimle olmak için can atan kızlarla doluşurdu ortalık. Neticede benden yakışıklısını bulmak zordu. Taş gibi popomla, çocuksu bakışlarımla bana herkes hayran olmalıydı! Alıp eve besleyebilirlerdi mesela.

Kalabalığın ardından zar zor ulaştığım içkiden bir bardağa doldurdum uysalca. Evden gelirken depoladığım babamın içkilerinden arta kalan olup olmadığını kara kara düşünürken, bardağı istemsizce dudaklarıma götürdüm. Mideme inen sıvının boğazımdan geçmesiyle, yanlış bir şeyler olduğunu anlama hissi çöktü omuzlarıma. Gırtlağımı yakan, istemsizce hayvanımsı sesler çıkarmama neden olan içki beraberinde tonlarca çığlığı getirmişti. Ortak salonda curcuna oluşmuştu. İçkiyi içen herkesin kafası yerinden fırlıyor, saçları kulaklarının içine çekiliyor, kimileri uzuyor, kimileri kısalıyordu. Çoğunlukla başka şeyler(!) için kullandığım zekam kendini göstererek, içtiğim şeyin meyve kokteyli olmadığını bana fısıldarken, boyum aniden kısalmaya başlamıştı. Nefessiz kaldığım anın hemen ardından, kafa tasımdan sarı saçlar fışkırıyor, Küçük Burn çığlıklar atarak yok oluyordu. Kas yığını gövdemde devasa iki göğüs beliriyordu. Artık bana ait olmayan yüzüme kocaman bir gülümseme kondu. ”Bunu kim yaptıysa ağzını öpeyim! Curcunanın üzerinde asılı kalan feryadımın ardından, hemen arkamda duran kitaplığa döndürdüm bedenimi. Kitaplığın cam kapağına vuran yansımama göz kırparak ben olduğunu anladığım şey, Slytherinlerden çok güzel bir kızdı. Adını her ne kadar hatırlamasam da, kızı elde etmek için günlerce uğraşmıştım, aldığım tek şey bol küfürlü cevaplar olsa da. Ortak Salondaki karışıklığın su götürmez olduğu gerçeği beni mutlu ederek, artık bana ait olan göğüsleri avuçladım, kendi popoma şaplak attım. ”Heeeey! Artık göğüslerim var benim, nabeeeeeeeer?” Etrafta gördüğüm her erkeğe bile bile değerek, bütün Ortak Salonu turlamaya başladım, sevinç nidaları eşliğinde.

____________________________________________________________________________________________________

naber:

Sponsored content

MesajKonu: Geri: Gamzedeyim deva bulmam, garibim bir yuva bulmam   

Gamzedeyim deva bulmam, garibim bir yuva bulmam
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Her Derde Deva Bitkiler