AnasayfaAnasayfa  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
ACCIO WIDGET!        
Yönetim
Puanlar
Enler
Pano

Paylaş | 

Kılıç Yarası

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Claudius D. Dieudonné
Slytherin
Slytherin

#6E3E14

RÜTBE : VI. SINIF
Özel Yeteneği : Çatalağız.
Karakter Yaşı : 17.
Gerçek İsim : Katre Burcu.

MesajKonu: Kılıç Yarası   Paz Tem. 20, 2014 3:44 pm

Düzenlenecek inş

____________________________________________________________________________________________________

özledik değil mi?:

Rafael Caron Cy
Ravenclaw
Ravenclaw

RÜTBE : VII. SINIF
Gerçek İsim : Berk

MesajKonu: Geri: Kılıç Yarası   Paz Tem. 20, 2014 3:48 pm

Beş yıl önce, Durmstrang Enstitüsü, Bulgaristan.
“Bence bu adamlar bizi çiğ çiğ yer Caron.”
Gür kendisinden geçmiş bir kahkaha ile dostunun abartı yorumunu yanıtladı Caron. Hersinyen’ın sırtını sıvazlarken koca şato içerisinde kaybolarak sözde ‘yarım saat’ içerisinde yanında olacağını belirten Sorcha ve saz arkadaşlarının nerede kaldığını düşünmeye başlamıştı. İşin garip ve şüphe uyandıran tarafı liderlerinin de Sorcha kadar kaybolmak konusunda becerilerini gün geçtikçe arttırıyor oluşuydu. Kaşlarını çattıktan bir süre sonra, tekrar etrafına bakınıp bıkkın bir biçimde ciğerlerini dolduran havayı boşalttı. Profesör Maxime’in çirkin yüzüne karşın iyi bir SBD düzeyi için burada olduğunu, bu barbarlarla aynı sofrada yemek yemesinin sonunda mükemmel siciline birkaç yıldız daha ekleneceğini düşünerek moralini hızla düzeltiyor olsa da o kadar koyu tonlar içinde safir rengi cüppeleriyle diğerlerine baskı uyguluyormuş gibi durmak endişesini tetikliyordu. Başını iki yana salladı, Acheron’un kararsızlığını hissetmesi üzerine yalan söylemek en iyi çıkış yolu gibi görünmüştü

“Ne? Sis’ten uzak kalmak bir nebze de olsa sizi endişelendirmiyor mu?”
Elbette. Benden uzakta kalmış Sis bireylerinin yokluğuma nasıl dayanacağını düşünecek kadar merhametli biri olsam da, bunu kendime sürekli hatırlatarak parıltımı, özellikle de burada söndürmek istemiyorum.”

Sorcha. Omuzuna inen elle gerilen Caron, başını sorusuna son derece küstah bir üslupla yanıt kazandıran güzel cadıya dönerek düşünceleri onun avuçlarına bırakmak istemediği için zihnini kilit altına alarak koltuğuna sindi. Bu kızın dilinden en iyi anlayan ağabeyiydi keza o yokken yaptıkları ve söyledikleri şeylere tahammül etmek son derece üstün bir ustalık becerisi gerektiriyordu ki Caron duyguları üzerinde bu kadar kontrollü olduğunu düşünmüyordu. Hersinyen’a üzülüyordu, bu kızın peşinde tıpkı Boleyn oğlu gibi sürünerek geçen bir yaşamı tercih etmesini ise mantığa aykırı buluyordu. William Henry Boleyn, Sorcha’nın gözyaşlarını akıttığı için kendisini cezalandırmış, aşağılık bir ölüm biçimi seçerek affetmek ile ilgili hiçbir şey bilmeyen biri yolunda nefesini sonlandırmıştı. Eski anılar sabrının taşmasına sebep olmuştu, elini masaya vurup güzel cadının karşısına dikildi

“Sorcha Kuran. Eğer haddini bir kez daha aşıp bizimle birlikte savaşanlar hakkında böyle aşağılık yorumlarda bulunursan William’ın mezarda tek kalmamasını sağlarım. Anlaşıldım mı?”

“Uyarıyı ben aldım say Caron. Acheron kardeşinin hava almasını sağla, Morrigan sanırım Crystal’in yardımına ihtiyacı var, ikizler bizi yalnız bırakın. Sevgili kardeşim ile konuşacaklarım var.”

Kaname. Başını eğerek hayatını borçlu olduğu dostunun gözü önünden silinmek için hareket etmeden önce zihni tek bir gerçekle yankılandı; Ondan nefret ediyorum.

İki yıl önce Hogwarts, Baykuşhane, İngiltere.

...Ve umarım Kaled ile aranız iyidir Caron. Acheron’ın başarılarını duydukça seviniyorum. Ancak senin durumuna endişeleniyorum. Kendine dikkat et. Norham’dan kurtulur kurtulmaz sana tekrar yazacağım.

İmza: Hersinyen Forbester.
Yedi yıllık dostunun bölük pörçük cümlelerle tamamladığı mektubu okuduktan sonra son dönemlerde boşladığı yaşamını gözlerinin önüne getirdi. Korkunçtu. Emerald denen sarışın cadının yoğun ilgisi ve bunaltan şımarıklıkları dahi nefesinin açık ve rahat olmasını sağlamadığında, geri dönmenin sırt çevirdiği herkese ve amacına bedeniyle ruhunu tekrar teslim etmenin kendisi için verilebilecek en doğru karar olduğunu düşünmeye başlıyordu. Bu daha da korkunçtu. Kaname ile Sorcha’nın varlığı yüzünden sürtüşmeleri olduğu sürece Sis’e, ailesine ve dostlarına sürekli zarar verip birliğin otoritesini istemediği halde sarsarken onların arasına tekrar girmenin hakkı olmadığı açıktı. Yalnızlık hissiyle başa çıkmaya çalışsa da çemberin yokluğu, her geçen gün biraz daha canını acıtıp nefesini keserken gözlerinden iki damla yaşın süzüldüğünü hissetti. Elinin tersiyle bu yaşına kadar akıtmadığı gözyaşlarını silerken önce kaderine, sonra Sorcha denen o cadıya ve en nihayetine zayıflığına lanet okudu. Adonis’in tutuklanmadan önceki nasihati aksedilirken omuzları düşen büyücü içinden ağabeyinin sözlerini yineledi. O ağlamaz, o çaresiz olamazdı. Doğrulduğunda birisinin ayak seslerini işitti. Gazapla sertleşmiş bir ses tonuyla konuştu
“Defol buradan.”
“Hadi ama Caron. O Hawk mı? Özledim ben de. Ne diyor?”

Bugün, Baykuşhane.
“Defol buradan Darciel.”

Kılıç Yarası
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası