AnasayfaAnasayfa  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
ACCIO WIDGET!        
Yönetim
Puanlar
Enler
Pano

Paylaş | 

creighton.

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Kelvin Creighton
Slytherin
Slytherin

RÜTBE : VII. SINIF
Karakter Yaşı : 18.
Gerçek İsim : rıza.

MesajKonu: creighton.   Çarş. Tem. 16, 2014 2:26 pm

Karakter Adı: Kelvin Creighton.
Karakter Yaşı: 18.
Kan Durumu: Safkan.
İstenilen Sınıf: VII.
Karakter Özeti*: Soğuk bir yapıya sahibim, bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bu durum, başkalarıyla iletişim kurmamı zorlaştırıyor. Ama pek umursamıyorum. Tek başıma ve sessiz bir ortamda bulunmayı tercih ediyorum. Zekiyimdir. Bunu, gizemli olaylar ile uğraşma istediğimden anlayabilirsiniz. Sırları çözmek, keşifler yapmak sevdiğim bir iştir. Fazla konuşkan biri değilimdir. Çevremde gelişen olayları sessizce takip etmeyi, yeri geldiğinde müdahalede bulunmayı tercih ederim. Fazla olmasa da bencil biriyimdir, kabul ediyorum. Her insan biraz bencildir, değil mi? Az sayıda olan dostlarıma değer veririm, evet. Bencilim dediysem, bencil pisliğin tekiyim demedim, ha? Başka… Kinci bir yapıya sahibim. Bana yapılan bir saldırıyı asla unutmam; zamanı geldiğinde karşılık veririm. İntikam duygusunu üzerimden atamıyorum. Bunun yanı sıra, tüm işlerimi sessiz ve gizli biçimde yürütmeyi severim. Dışarıdan bakıldığında gizemli biri olarak gözükmek hoşuma gidiyor. Şans adlı kavrama inanmam. Bir insanın yaptığı tüm işlerde onun başarısı vardır, şans nedir ki? Özgüvenim son derece fazladır. Kalkıştığım iş her ne olursa olsun başarılı olacağıma inanırım. Bahsettiklerim dolayısıyla hakkımda ‘duygusuz herif’ tarzında bir düşünceye sahip olabilirsiniz. Aslında, duygusal biriyimdir. Ama bunu dışarıya belli etmemeye çalışırım ve bu işte çoğu zaman başarılı olurum. Aşka gelecek olursak. Aşka yeterince inanan biriyim, bu nedenle belki de kişiliğime uymayacak oranda romantiğimdir.
Örnek Rol Oyunu:

stıll loving you

Hafta sonuna oldukça neşeli ve enerjik başladığını itiraf etmeliydi genç büyücü. Elbette bunda o gün için, kendince büyük olarak nitelendirdiği bir planlarının olmasının payı büyüktü. Leus kıçını kaldırma zahmetinde bulunabilirse tabii…“Kalk bakalım at adam suratlı, kendini bilmez, terbiyesiz büyücü! Haydi!” Sesi tüm yatakhaneyi doldururken, yastığını alıp genç dostuna fırlattı. Bu acımasız(!) uyandırma seansının ardından, Leus’un uyanmaktan başka bir seçeneği yoktu. Şüphesiz güne böyle başladığı için ona küfürler ediyordu ama bunu yapmak, işitilebilecek her küfre bedeldi. Elinde tuttuğu aynasında, yüzüne şöyle bir bakıp, saçlarını her zamanki dağınıklığıyla baş başa bırakırken, dostunun da tamamen ayılmış olduğunu gördü. Hatta fazlasıyla kendine gelmiş olacaktı ki, yatağının üzerinde bulunan birkaç malzemeyi kurcaladığını görüyordu. “Kıçüstü yere çakılmak istemiyorsan, onları bırakmanı tavsiye ederim.” Ses tonundaki tehditkârlık, kendini apaçık belli ediyordu. Sıkıcı okul hayatını eğlenceli hale çevirebilmesini sağlayan tek şey, üzerinde günlerce ve bazen haftalarca uğraştığı şaka malzemeleriydi ve onların başına bir iş gelmesi, hayatında isteyebileceği son şeydi. Malzemeleri alıp, yatağının altında güvenli bir konuma yerleştirmesinin ardından, gülümseyerek Leus’a baktı. Onun gerekli mesajı aldığından emin olduğu için, herhangi bir söz söyleme gereksinimi duymadı ve yatakhaneden ayrıldı.

Öncelikle bir şeyi açıkça belirtmesi gerekirdi: kütüphaneden kesinlikle ve kesinlikle nefret ediyordu. Bunca zamandır çabalamasına karşın anlamakta halen zorlandığı şey ise okulda belirli kişilerin adeta buranın müdavimi haline nasıl gelebildiğiydi. Her neyi hedeflerse hedeflesin, hiçbir öğrencinin hayatını bu kadar yoğun ders çalışarak geçirebileceğine Hogwarts’ta epey zaman geçirene kadar ihtimal vermiyordu. Devler bile kendini zeki sanan bu gariplerden daha akıllıydı. İşte tam da bu yüzden, sevgili arkadaşlarına(!) güzel bir sürpriz yapmanın hoş olacağını düşünmüştü. Tabii çoğu zaman beraber hareket ettiği suç ortağı Leus ile birlikte. Sahi, nerede kalmıştı bu çocuk? Bir kere de bekletme be amk! Küfür etme konusunda tereddüt etmeden genç dostunun kulaklarını çınlattığında, hareketleri merdivenlerin gazabına uğramadan dördüncü kata ulaşmayı başardı. Buradaki sessizlik sinirlerini bozuyordu. Ağır adımlarla ilerleyip, çevredekilerin dikkatini çekmeden kütüphaneye ulaştı. Gözleri, çevrede kimlerin olduğunu anlamak için kütüphaneyi adeta tarıyordu, bir yandan da kitap raflarının arasında yerini almış, en azından ilgileniyormuş gibi görünmek için çaba sarf ediyordu.  Kitapların kalınlığını fark ettiğinde, bu ilgisinin dağılmaması mümkün değildi.

O sırada bakışları daha önce sima olarak anımsadığı bir cadının üzerine odaklandı. Letje. Böylesine güzel bir kızın dikkat çekmemesi zaten mümkün olamazdı. İtiraf etmeliydi ki onu daha önce gördüğü zamanlarda defalarca bakışlarını üzerinden alamamış ve konuşabilmenin yollarını arayıp durmuştu. Bir an bütün planlarını unutup, onun yanına gitmeye karar vermiş olsa da, bu kararından çabucak vazgeçti. Hadi ama Ben, kendine gel! Kendisiyle verdiği bu mücadelenin sonunun nereye ulaşacağını ciddi anlamda merak ediyordu, işin aslı saçmalamaktan çekiniyordu. Kızın üst raflardaki kitaplardan birine ulaşmaya çalıştığını gördüğünde, hızlıca asasını çıkardı ve üst raflardaki kitapların hepsi cadının üzerine doğru düştü. Bunun komik olacağını varsaymıştı fakat yaptığı andan hemen sonra hissettiği pişmanlığı tarif edemezdi. Yine de o çok bilmiş, haylaz tavırlarından vazgeçmemekte kararlıydı. “Bakalım yeni kurbanımız kimmiş? Leje miydi? Yok Lej… Tamam, tamam Letje.” Açıkça saçmalıyordu ancak buna engel olamıyordu. Kendini birazdan yerin dibine girecekmiş gibi hissetse de, havalı Albert imajından ödün vermemek için ukalalıkta ısrar edecekti, en azından kafasında olan buydu. Hesaba katmadığı şey ise kızın güzelliğiydi. Ondan etkilenmeyecek bir erkek olamazdı, olsa dahi ona bir erkek diyemezdi. “Çok güzel… Neden bu kadar güzel? Yani… Şey, şu kitap diyorum, çok güzeldir.” Kontrolünü tamamen kaybetmişti. Git ve kendini astronomi kulesinden at Benjamin!

ı wıll be there

[/dohtml]
Soñador
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

RÜTBE :
Gerçek İsim : Nagehan

MesajKonu: Geri: creighton.   Çarş. Tem. 16, 2014 2:51 pm

VII. Sınıf Slytherin!
In Noctem'e hoş geldiniz.

____________________________________________________________________________________________________

creighton.
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası